Udział Kancelarii w przygotowaniu Raportu na temat funkcjonowania pre-packu

on

Kancelaria wzięła udział w przygotowaniu Raportu w ramach Monitoringu Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego: Pre-pack – instytucja przygotowanej likwidacji w pierwszym roku obowiązywania w Polsce.

Raport został zaprezentowany na konferencji prasowej w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie w dniu 25.04.2017 r.

W czasie konferencji prezentującej Raport Mec. Tatara wskazał m.in.: Polska awansowała w rankingu Doing Business Banku Światowego właśnie m.in. z powodu (…) wejścia w życie Prawa restrukturyzacyjnego i nowelizacji Prawa upadłościowego, oraz – podkreślając zalety pre-packu: Niewypłacalność to jest zjawisko naturalne w gospodarce rynkowej. (…) Celem prawa upadłościowego jest bycie regulatorem gospodarki rynkowej, a najgorsze dla gospodarki są aktywa niepracujące, (…) puste, zdewastowane nieruchomości, upadły deweloper, „dziura w ziemi” i zrozpaczeni nabywcy, fabryki, które nie produkują. (…) Dzięki pre-packowi można nabyć przedsiębiorstwo, póki ono jeszcze funkcjonuje. Czas ma tutaj kluczową rolę. [źródło: http://finanse.wp.pl/martykul.html?wid=18758425&kat=1034079]

Raport jest dostępny do pobrania pod linkiem: Raport_pre_pack_monitoring_Sadow – został on przygotowany przez Fundację Court Watch Polska, we współpracy z Instytutem Prawa Restrukturyzacyjnego, Upadłościowego oraz Badań nad Niewypłacalnością Uczelni Łazarskiego oraz Kancelarią Marcin Kubiczek.

aktualnosci