Kancelaria doradza w pionierskim postępowaniu

on

Zaangażowanie Prawników Kancelarii w ważne postepowanie

Z przyjemnością informujemy, że Kancelaria doradzała w pierwszym w Polsce postępowaniu o zatwierdzenie układu z wykorzystaniem instytucji układu likwidacyjnego przewidującego rozwiązanie spółki.

W wyniku przeprowadzonego postępowania, sąd rejestrowy wykreślił spółkę z Krajowego Rejestru Sądowego.

W sprawie nie było oczywiste, czy układ likwidacyjny sam z siebie może skutkować rozwiązaniem dłużnika oraz wykreśleniem podmiotu z KRS, czy też do wykreślenia konieczne jest przeprowadzenie likwidacji. Zarówno sąd restrukturyzacyjny, jak i sąd rejestrowy podzieliły w tym zakresie argumentację przygotowaną przez Kancelarię, dopuszczającą wykreślenie podmiotu z KRS na podstawie zawartego z wierzycielami układu likwidacyjnego, w postępowaniu o zatwierdzenie układu.

Doradztwo ws. wykreślenia podmiotu z KRS

W projekt zaangażowani byli mec. Tadeusz Grzesiak oraz mec. Maciej Knopek – radcowie prawni oraz doradcy restrukturyzacyjni, a mec. Karol Tatara pełnił w postępowaniu funkcję nadzorcy układu, a następnie nadzorcy wykonania układu.

Sprawa może mieć przełomowe znaczenie dla likwidacji i sprawnego wykreślania z KRS podmiotów, które chcą zakończyć działalność, oraz otwarte są na skorzystanie w tym celu z instrumentów oferowanych przez Prawo restrukturyzacyjne.

Przeczytaj również o nagrodzie Restructuring Law Firm of the year 2019 dla Kancelarii Tatara.

aktualnosci